Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Bansko-zima

 ЦЕНОВНИК -КЛИКНЕТЕ ЗА ПОВЕЌЕ

 

MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско      
www.murite.bg       
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 27.12-01.2020) : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020      
15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020      
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2020 и 17.01-17.04.2021 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)      
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено       
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-19.12.2020 20.12-26.12.2020 27.12-02.01.2021 17.01-20.02.2021      
на база ПОЛУПАНСИОН  21.02-17.04.2021 03.01-16.01.2021 (мин. 4 ноќ.)      
Двокреветна соба - АЗАЛИА 2+0                               27 €                              40 €                                 58 €                            38 €      
Еднокреветна соба - АЗАЛИА 1                               41 €                              61 €                                 89 €                            57 €      
Едноспален апартман - АЗАЛИА 2+2                               33 €                              46 €                                 68 €                            43 €      
Двоспален апартман - АЗАЛИА 4+2                               27 €                              40 €                                 58 €                            38 €      
Двокреветна соба - ОРХИДЕА 2+0                               21 €                              32 €                                 47 €                            30 €      
Еднокреветна соба - ОРХИДЕА 1                               31 €                              49 €                                 70 €                            45 €      
Едноспален апартман - ОРХИДЕА 2+2                               25 €                              36 €                                 55 €                            34 €      
Двоспален апартман - ОРХИДЕА 4+2                               21 €                              32 €                                 47 €                            30 €      
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.      
Доплата за ALL INCLUSIVE - возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. - 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)      
Дополнителни услови :       
▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно      
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - бесплатно      
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - 50% попуст      
▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст      
▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман - 30% попуст      
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)      
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни - 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)      
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден      
                 
                 
SUNRISE 4* - Банско      
www.hotelsunrisebansko.com      
Цените се по лице за 1 ноќевање 29.12-02.01.2021 03.02-20.02.2021 23.12-27.12.2020 01.12-22.12.2020      
на база ПОЛУПАНСИОН *НП 21.02-13.03.2020 14.03-31.03.2020      
Студио  2+1                               60 €                              36 €                                 35 €                            32 €      
Едноспален апартман 2+2                               64 €                              39 €                                 38 €                            35 €      
Двооспален апартман 4+2                               55 €                              36 €                                 35 €                            32 €      
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - БОНУСИ → / 7=6 7=6 / 6=5 7=5 / 6=5 / 5=4      
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет      
Дополнителни услови :       
▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно      
▪ Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст      
▪ Возрасен на дополнително легло  - 30% попуст      
▪ За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица       
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 35€       
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден      
                 
                 
MOUNTAIN PARADISE 4* - Банско      
www.mountain-paradise.org      
Цените се по лице за 1 ноќевање 29.12-02.01.2021 03.01-20.02.2021 23.12-27.12.2020 01.12-22.12.2020      
на база ПОЛУПАНСИОН *НП 21.02-13.03.2020 14.03-31.03.2020      
Студио  2+0                               50 €                              34 €                                 32 €                            29 €      
Едноспален апартман 2+2                               55 €                              36 €                                 35 €                            31 €      
Двооспален апартман 4+2                               55 €                              36 €                                 35 €                            31 €      
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - БОНУСИ → / 7=6 7=6  7=5 / 6=5 / 5=4      
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања, фитнес, интернет      
Дополнителни услови :       
▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно      
▪ Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст      
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло - 50% попуст      
▪ Возрасен на дополнително легло  - 30% попуст      
▪ За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица       
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете - 35€       
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден      
                 
GRAMI 3* - Банско        
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2020 (не важи за период на престој 29.12-02.01.2021)        
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-28.12.2020 | 03.01-31.03.2021 (не се комбинира со попуст за резервација)        
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-28.12.2020 03.01-07.01.2021 29.12-02.01.2021        
08.01-31.01.2021 01.02-10.02.2021        
Вид на сместување 11.02-31.03.2021          
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК        
Двокреветна соба  2+1                               19 €                              21 €                                 36 €        
 Апартман    2+2                                20 €                              22 €                                 38 €        
 ПОЛУПАНСИОН         
 Двокреветна соба    2+1                                25 €                              27 €                                 41 €        
 Апартман    2+2                                26 €                              28 €                                 43 €        
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, интернет, паркинг.         
Дополнителни услови :         
▪ Деца до 6.99 год. - бесплатно        
▪ Дете од 7-13.99 год. на дополнително легло - 60% попуст        
▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст        
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) :  на база НП - возрасен 70€, дете 35€ | на база ПП - возрасен - 60€, дете - 30€        
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден        
                 
                 
GRAND ROYALE 4* - Банско        
www.grandroyale.bg        
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА - период на престој од 04.01-10.04.2021 : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020         
10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020        
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 04.01-10.04.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-23.12.2020 и 01.03-10.04.2021         
Попустите и бонусите може да се комбинираат, важат за ноќевање со појадок и полупансион.        
Цени по лице за 1 ноќевање 24.12-03.01.2021 04.01-10.03.2021 01.12-23.12.2020        
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 11.03-10.04.2020        
Студио 2+1                               62 €                              33 €                                 29 €        
Едноспален апартман 2+2                               64 €                              37 €                                 31 €        
Двоспален апартман  4+2                               60 €                              32 €                                 27 €        
Доплата за полупансион : возрасен - 10€, дете (3-12.99 год.) - 5€         
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,  релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.        
Дополнителни услови :         
▪ Дете до 2.99 год. - бесплатно        
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - бесплатно        
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст        
▪ Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио - 30% попуст        
▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст        
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми        
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 45€        
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден        
                 
                 
REGNUM 5* - Банско      
www.regnum.bg      
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 25% попуст за резервација и уплата до 29.10.2020      
18% попуст за резервација и уплата до 23.11.2020      
БОНУСИ : 7=6, 14=12  валидни резервации направени после 24.11.2020 (не важи за период на престој 27.12-02.01.2021)      
Цените се за соба за 1 ноќ.  27.12-02.01.2021 21.12-26.12.2020 10.01-28.02.2021 01.12-20.12.2021      
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 03.01-09.01.2021 01.03-17.04.2021      
Минимален престој :  5 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања      
Едноспален апартман - стандард 2+0                             225 €                            189 €                               152 €                         129 €      
Едноспален апартман - делукс 2+2                             239 €                            199 €                               163 €                         140 €      
Двоспален апартман - стандард 4+1                             413 €                            321 €                               248 €                         215 €      
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло  Бесплатно       
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло                               32 €                              23 €                                 21 €                            17 €      
Доплата за возрасен на доп.легло                               68 €                              47 €                                 40 €                            32 €      
Доплата за апартман со поглед на планина  6€ за апартман на ден       
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој       
Доплата за апартман со функционална кујна (за готвење)  10€ за апартман на ден       
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР - внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.      
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен - 8€, дете 3-9.99 год.- 4€      
Дополнителни услови :       
▪ Доплата за  вечера : возрасен - 10€, дете - 5€      
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете (11-15.99 год.) - 45€, дете (6-10.99 год.) - 25€      
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден      
                 
                 
PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* - Банско       
www.hotelperunbansko.com      
Цените се по лице за 1 ноќевање 27.11-18.12.2020 16.01-31.01.2021 19.12-26.12.2020 27.12-01.01.2021      
на база ПОЛУПАНСИОН 05.01-15.01.2021 02.01-04.01.2021      
01.02-28.03.2021        
Двокреветна соба - економи 2+1                               39 €                              44 €                                 53 €                            78 €      
Двокреветна соба - без балкон 2+1                               41 €                              47 €                                 56 €                            84 €      
Двокреветна соба - со балкон 2+1                               43 €                              48 €                                 59 €                            86 €      
Јуниор сјуит *цена за 2 лица 2+2                             104 €                            117 €                               140 €                         209 €      
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.      
Дополнителни услови :       
▪ Дете до 1.99 год. - бесплатно      
▪ Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно      
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст      
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 25% попуст      
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - бесплатно      
▪ Втото дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - 50% попуст      
▪ Возрасен на дополнително легло - 20% попуст      
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 45€ (без НГ вечера - на барање)      
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден      
                 
                 
WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* - Банско         
БОНУСИ : 6=5, 7=6, 10=9 за период на престој 06.01-15.04.2021        
Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 01.12-28.12.2020 29.12-05.01.2021 06.01-28.02.2021        
Вид на сместување 01.03-15.04.2021        
Двокреветна соба  2+1                               31 €                              69 €                                 38 €        
Апартман  2+2                               35 €                              87 €                                 41 €        
Возрасен на дополнително легло                               25 €                              63 €                                 29 €        
Доплата за вечера : возрасен - 10€ , дете - 5€        
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, контрастен туш, релакс водопод, ски гардеробер, интернет        
Дополнителни услови :         
▪ Прво дете до 3.99 год. - бесплатно        
▪ Второ дете од 0-3.99 год. на дополнително легло - доплата 14€        
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - доплата 22€        
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден        
                 
                 
CASA KARINA 4* - Банско      
www.bansko-casakarina.com      
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% попуст за резервација и уплата до 15.10.2020 | 20% попуст за резервација и уплата до 15.11.2020       
15% попуст за резервација и уплата до 01.12.2020       
БОНУСИ : 7=6 (не важи за период 27.12-03.01.2020, попустите не се комбинираат)      
Цени по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12.2020 22.12-26.12.2020 27.12-03.01.2021 04.01-28.02.2021      
на база ПОЛУПАНСИОН 01.03-31.03.2021      
 Двокреветна соба   2+2                                37 €                              39 €                                 60 €                            45 €      
 Студио   2+1                                39 €                              41 €                                 63 €                            47 €      
 Студио делукс    2+2                                46 €                              48 €                                 69 €                            53 €      
 Едноспален апартман   2+2                                48 €                              51 €                                 69 €                            53 €      
 Двоспален апартман    4+2                                48 €                              51 €                                 69 €                            53 €      
 Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.       
 Дополнителни услови :        
 ▪ Дете до 3.99 год. - бесплатно       
 ▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                                22 €                              24 €                                 37 €                            28 €      
 ▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло                                24 €                              26 €                                 39 €                            30 €      
 ▪ Возрасен на дополнително легло                                 31 €                              33 €                                 49 €                            38 €      
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми      
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 95€, дете - 50€      
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден      
                 
                 
GRAND HOTEL 4* - Банско 
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020| 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2020 | 10 % попуст за резервација и уплата до 31.10.2020.
БОНУСИ : 7=6, 14=11 за период на престој 01.12.2020-13.03.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-20.12.2020 (се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2020 21.12-27.12.2020 28.12-03.01.2021 04.01-08.01.2021 09.01-12.02.2021 13.02-05.03.2021 06.03-13.03.2021
Вид на сместување мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
Двокреветна соба стандард (2+0)                               39 €                              56 €                                 85 €                            58 €                           51 €                          57 €                            42 €
Двокреветна соба делукс (макс 2 в.+1 д. до 5.99 год.)                               44 €                              62 €                                 91 €                            64 €                           57 €                          63 €                            48 €
Еднокреветна соба (1+0)                               62 €                              90 €  /                             93 €                           83 €                          92 €                            68 €
Едноспален апартман (макс 3 в. + 1д. до 5.99 год.)                               50 €                              68 €                               103 €                            70 €                           64 €                          69 €                            54 €
Двоспален апартман (макс 4 в. + 1д. до 5.99 год.)                               45 €                              63 €                                 92 €                            65 €                           59 €                          63 €                            48 €
Егзекутив соба (2+0                               58 €                              76 €                               105 €                            78 €                           72 €                          77 €                            62 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауни, парна бања, турска бања, фитнес, ски гардеробер, транспорт до жичарница
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. со 2 возрасни - бесплатно
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло  - 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
                 

Цена од : 34.00 €

Резервирај