Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Pamporovo-Bugarija

 ценовник за зима 2021-кликнете за повеќе

 

SUNNY HILLS 3* - Пампорово  
www.sunnyhillsbg.com  
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020  
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-24.12.2020, 06.01-02.03.2021, 04.03-10.03.2021 (попустите не се комбинираат)  
Цените се по соба за 1 ноќевање со појадок 01.12-19.12.2020 20.12-28.12.2020 29.12-05.01.2021 06.01-19.01.2021  
Вид на сместување 06.03-10.04.2021 20.01-05.03.2021  
Двокреветна соба (2 возрасни)                      50,00 €                      62,00 €                      87,00 €                      54,00 €  
Студио (2 возрасни + дете до 5.99 год.)                      50,00 €                      69,00 €                      94,00 €                      54,00 €  
Студио (2 возрасни + дете од 6-11.99 год.)                      50,00 €                      69,00 €                      94,00 €                      54,00 €  
Студио (3 возрасни)                      62,00 €                      75,00 €                    106,00 €                      62,00 €  
Двоспален апартман (2 возрасни + 2 деца до 11.99 год.)                      69,00 €                      87,00 €                    125,00 €                      75,00 €  
Двоспален апартман (3 возрасни + 1 дете до 11.99 год.)                      69,00 €                      87,00 €                    125,00 €                      75,00 €  
Двоспален апартман (4 возрасни)                      85,00 €                    100,00 €                    137,00 €                      87,00 €  
Триспален апартман (макс. 5 возрасни)                      94,00 €                    119,00 €                    162,00 €                    119,00 €  
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 12€, дете (6-11.99 год.) - 6€  
Во цената е вклучено : користење на финска сауна, сауна со ароматерапија, солена соба, 2 џакузи, ски гардеробер, паркинг, интернет  
Дополнителни услови :   
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  
             
             
KAMELIA APART 4* -Пампорово  
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020  (не важи за период на престој 28.12-02.01.2020)  
Цените се по лице за 1 ноќ. - НАЕМ 01.12-18.12.2020 19.12-27.12.2020 28.12-02.01.2021 11.01-21.01.2021 22.01-04.03.2021  
05.03-15.04.2021 03.01-10.01.2021  
Студио (2+0) - мин.2 лица плаќаат                               26 €                            41 €                            59 €                            30 €                            37 €  
Еднопспален апартман (2+2) - мин. 2 лица плаќаат                               29 €                            44 €                            63 €                            32 €                            40 €  
Двоспален апартман (4+2) - мин. 4 лица плаќаат                               24 €                            36 €                            55 €                            26 €                            33 €  
Триспален апартман (6+2) - мин. 6 лица плаќаат                               23 €                            35 €                            52 €                            25 €                            31 €  
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, релакс зона, интернет, ски гардеробер, анимација за деца  
Дополнителни услови :   
▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно  
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло - 60% попуст   
▪ Возрасен на дополнително легло - 20% попуст  
▪ Доплата за појадок: возрасни - 6 €, дете од 6-11.99 год. - 4€  
▪ Доплата за  вечера : возрасни - 11€, дете од 6-11.99 год. - 6€  
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 95€, дете од 6-11.99 год. - 50€  
▪ Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -45€, дете од 6-11.99 год. - 28€  
             
             
Хотел СНЕЖАНКА 3* - Пампорово     
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020    
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 10.01-31.01.2021 | 24.02-04.04.2021 (попустите не се комбинираат)    
Цените се по лице за 1 ноќевање  01.12-23.12.2020 24.12-28.12.2020 29.12-02.01.2021    
на база ПОЛУПАНСИОН 28.02-04.04.2021 03.01-27.02.2021    
Двокреветна соба  2+1                            24 €                            30 €                            62 €    
Едноспален апартман 2+2                            36 €                            45 €                            94 €    
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, интернет, паркинг    
Дополнителни услови :     
▪ Дете до 5.99 год. во двокреветна соба со 2 возрасни - бесплатно    
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 65% попуст     
▪ Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба  - 25% попуст    
▪ Две деца до 11.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - бесплатно    
▪ Трет возрасен на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - доплата 11€    
▪ Четврт возрасен на дополнително легло во апартман - доплата 11€    
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете (4-11.99 год.) - 25€    
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден    
             
             
ORPHEUS 4* - Пампорово
www.hotel-orpheus.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  15% попуст за резервација и уплата до 25.10.2020 + 10% попуст престој од 7 и над 7 ноќ.| 10% попуст за резервација и уплата до 25.11.2020  + 10% попуст престој од 7 и над 7 ноќ.
БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 03.01-31.03.2021 (рана резервација и бонус не се комбинира)
Цените се за 1 ноќевање  29.12-02.01.2021 24.12-28.12.2020 30.01-06.02.2021 18.12-23.12.2020 04.03-10.04.2021
на база ПОЛУПАНСИОН  03.01-09.01.2021 10.01-22.01.2021
Минимален престој: 29.12-02.01.2021 - 3 ноќ., 23.01-20.02.2021 - 4 ноќ. 23.01-29.01.2021 21.02-03.03.2021
Вид на сместување  07.02-20.02.2021  
Двокреветна соба - цена по лице  2+1                            83 €                            46 €                            48 €                            43 €                            35 €
Трокреветна соба - цена за 3 лица 3+0                          212 €                          117 €                          123 €                          108 €                            89 €
Едноспален апартман - цена за 3 лица 2+2                          248 €                          138 €                          145 €                          128 €                          104 €
Еднокреветна соба - цена за соба 1                          121 €                            66 €                            69 €                            61 €                            48 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 - Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 4.99 год. - бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни - 10% доплата од вкупниот износ
▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете - 15% доплата од вкупниот износ
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст 
▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен - доплаќаат по 50% од цена за возрасен 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 95€, дете (5-12.99 год.) - 50€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Цена од : 24.00 €

Резервирај