Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Borovec -Zima

 ЦЕНОВНИК ВО ПДФ -КЛИКНЕТЕ ЗА ПОВЕЌЕ

 

MURA 3* - Боровец  
www.borovetz-resort.com/hotel-mura-en.html  
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 01.12.2020  
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 04.01-31.03.2021 (попустите НЕ се комбинираат)  
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-24.12.2020 25.12-02.01.2021 03.01-31.03.2021  
Вид на сместување  
Двокреветна соба - стандард  2+1                              33 €                              60 €                               33 €  
Трокреветна соба - со балкон 3+1                              36 €                              63 €                               36 €  
Во цената е вклучено :  појадок и вечера,  користење на фитнес, сауна, билјард, сала за игри, паркинг, интернет.  
Дополнителни услови :   
▪ Деца до 2.99 год. - бесплатно  
▪ Прво и второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст  
▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 25% попуст  
▪ Доплата за еднокреветна соба - 15€ на ден  
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете од 2-12.99 год. - 35€  
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  
           
           
ВИЛИ ЈАГОДА И МАЛИНА - Боровец  
www.borovetz-resort.com  
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 01.12.2020  
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 04.01-31.03.2021 (попустите НЕ се комбинираат)  
Цените се за наем на вила за 1 ноќевање 01.12-24.12.2020 25.12-02.01.2021 03.01-31.03.2021  
Вид на сместување  
ЈАГОДА  4+0                              58 €                           117 €                               58 €  
ЈАГОДА СО САУНА 4+0                              65 €                           123 €                               65 €  
ЈАГОДА ДЕЛУКС  4+0                              71 €                           129 €                               71 €  
МАЛИНА  4+2                              75 €                           133 €                               75 €  
МАЛИНА ДЕЛУКС 4+2                              80 €                           139 €                               80 €  
Во цената е вклучено :  ноќевање, паркинг.  
Доплата за појадок : возрасен - 6€, дете - 4€. Доплата за вечера : возрасен - 10, дете - 5€.  
Дополнителни услови :   
▪ Доплата за дополнително легло во Малина  - 6€, дете до 2.99 год. - бесплатно   
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете од 2-12.99 год. - 35€  
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  
           
           
IGLIKA PALACE 4* - Боровец
www.hoteliglikapalace.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 19.12-25.12.2020 26.12-02.01.2021 03.01-23.01.2021 24.01-12.02.2021
Вид на сместување  06.03-09.04.2021 13.02-05.03.2021
Двокреветна соба - стандард 2+1                              37 €                              52 €                               44 €                            37 €
Еднокреветна соба - стандард 1+0                              55 €                              97 €                               67 €                            55 €
Двокреветна соба - економи 2+0                              25 €                              46 €                               37 €                            25 €
Еднокреветна соба - економи 1+0                              38 €                              85 €                               55 €                            37 €
Студио 2+2 / 3+1                              37 €                              52 €                               44 €                            37 €
НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми. 
Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза, користење на внатрешен базен, сауни, парна бања, интернет во лоби, паркинг
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло - бесплатно
▪ Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло  во соба - бесплатно 
▪ Возрасен на дополнително легло  во соба - 25% попуст
▪ 4-ти возрасен на дополнително легло во студио - 25% попуст
▪ 3-то дете во студио на дополнително легло - 50% попуст
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба - 25% попуст (не важи за Нова Година)
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете - 30€ 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
           
           
SAMOKOV 4* - Боровец
www.samokov.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 10% попуст за резервација  и уплата до 10.11.2020
БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 02.01-15.01.2021 I 07.03-31.03.2021
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат. Резервации со бонус се валидни по завршување на попустите за рана резервација
Цените се по лице за 1 ноќ.  26.12-01.01.2021 02.01-15.01.2021 16.01-29.01.2021 19.12-25.12.2020
Вид на сместување  30.01-19.02.2021 20.02-28.02.2021 01.03-31.03.2021
Двокреветна соба - НП  2+1                              54 €                              43 €                               35 €                            31 €
Двокреветна соба - ПП 2+1                              60 €                              48 €                               40 €                            36 €
Во цената е вклучено : НП - ноќевање со појадок, ПП - појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби.
Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период 
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 4.99 год. на дополнително легло - бесплатно
▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
▪ Дете од 5-11.99 год. на редовно легло - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло  - 15% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 35€ 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
           
           
FLORA 4* - Боровец 
 РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 15.10.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-25.12.2020 | 05.03-31.03.2021 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. - полупансион  26.12-03.01.2021   04.01-04.03.2021   18.12-25.12.2020   01.12-17.12.2020 
Вид на сместување   05.03-11.03.2021   12.03-31.03.2021 
Еднокреветна соба 1+1                           120 €                              75 €                               59 €                            51 €
Двокреветна соба 2+1                              64 €                              50 €                               39 €                            33 €
Студио 2+1                              67 €                              53 €                               43 €                            36 €
Едноспален апартман  2+2                              78 €                              61 €                               51 €                            43 €
Во цената е вкучено: појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, фитнес
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 1.99 год. - бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на доп.легло - бесплатно 
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на доп.легло - 60% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло  - 30% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 75€, дете - 40€ 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
           
           
RADINA'S WAY 4* - Боровец
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 / 15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020
БОНУСИ : 7=6 за  период на престој 01.12-27.12.2020, 01.03-31.03.2021 (попустите се комбинираат)
Цени по лице за 1 ноќевање  01.12-18.12.2020   19.19-27.12.2020   28.12-03.01.2021   25.01-21.02.2021   22.02-28.02.2021 
ПОЛУПАНСИОН  01.03-31.03.2021   04.01-24.01.2021   (мин.5 ноќ.) 
Еднокреветна соба                               59 €                              85 €                           133 €                               72 €                            68 €
Двокреветна соба (2+1)                               37 €                              54 €                              85 €                               46 €                            43 €
Фамилијарна соба (2+2)                               43 €                              59 €                              90 €                               51 €                            48 €
Едноспален апартман (2+2)                               48 €                              64 €                              95 €                               56 €                            54 €
Едноспален апартман - лукс (2+2)                               53 €                              71 €                           100 €                               62 €                            59 €
Во цената е вкучено: појадок и вечера, транспорт до жичара, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, 
фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 1.99 год. - бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на доп.легло - бесплатно 
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на доп.легло - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло  - 20% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 45€ 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цена од : 33.00 €

Резервирај