Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Jenny hotel-Siviri

 

 Хотел „JENNY“ – Сивири

 
Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена.Собите во сезона 2018 се целосно реновирани.
ЦЕНОВНИК И УСЛОВИ
 

– 10% ПОПУСТ за целосна уплата до 01.02.2020
– 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020

ТЕРМИН ОД: Полупансион По лице во 1/2+2
23.05 7 промо 120
30.05 7 промо 140
06.06 7 промо 155
13.06 7 250
20.06 7 270
27.06 7 290
04.07 7 320
11.07 7 345
18.07 7 375
25.07 7 375
01.08 7 375
08.08 7 375
15.08 7 375
22.08 7 345
29.08 7 295
05.09 7 260
12.09 7 промо 190
19.09 7 промо 160
НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
– Промо цените не подлежат на дополнителни попусти
– Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
– Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
– Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање е во 09 часот по локално време
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• возрасни: 35 €
• деца од 2 до 12 години: 25 €

 
 

Цена од : 120.00 €

Резервирај