Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Grand Hotel

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko --КЛИКНИ ЗА ЦЕНОВНИК ВО ЕXCEL       
www.grandhotelbansko.bg      
Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom       
 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)       
 Пакет цена по лице (за 4 / 7 ноќевања)       
02.01-05.01.2020 3 HB 202 € 218 € 244 € 216 €      
05.01-12.01.2020 7 HB 291 € 325 € 375 € 311 €      
12.01-19.01.2020 7 HB 269 € 302 € 353 € 302 €      
19.01-26.01.2020 7 HB 274 € 308 € 358 € 305 €      
26.01-02.02.2020 7 HB 302 € 336 € 386 € 315 €      
02.02-09.02.2020 7 HB 302 € 336 € 386 € 315 €      
09.02-16.02.2020 7 HB 302 € 336 € 386 € 315 €      
16.02-23.02.2020 7 HB 302 € 336 € 386 € 315 €      
23.02-01.03.2020 7 HB 302 € 336 € 386 € 315 €      
01.03-08.03.2020 7 HB 244 € 277 € 328 € 275 €      
минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни      
максимум сместување  2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 2 воз. + 2 деца (0-11.99) или 3 воз. + 1 дете (0-5,99) 4 воз. + 1 дете (0-11,99)      
                 
ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА      
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет за родители (нема baby cot)      
Дете од 0-5.99 години -100%      
Дете од 6-11.99 години -50%      
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%      
                 
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера (HB)
Период Минимум престој Double standard
(цена по лице)
Double deluxe
(цена по лице)
Single room One-bedroom apartment (цена за 2 лица) Two-bedroom apartment
(цена за 4 лица)
Executive  room (цена по лице)
01.12 - 20.12.2019 3 ноќи 31,90 € 37,70 € 50,75 € 92,80 € 153,70 € 52,20 €
21.12 - 27.12.2019 49,30 € 55,10 € / 129,05 € 223,30 € 69,60 €
28.12.19 - 03.01.2020 4 ноќи 78,30 € 84,10 € / 185,60 € 339,30 € 98,60 €
04.01 - 08.01.2020 3 ноќи (Недела - Четврток)
/ 4 за викенд 
52,20 € 58,00 € 84,10 € 133,40 € 217,50 € 72,50 €
09.01 - 24.01.2020 46,40 € 52,20 € 73,95 € 121,80 € 208,80 € 66,70 €
25.01 - 28.02.2020 52,20 € 58,00 € 84,10 € 133,40 € 217,50 € 72,50 €
29.02 - 13.03.2020 42,05 € 47,85 € 66,70 € 113,10 € 189,95 € 60,90 €
14.03 - 31.03.2020 3 ноќи 31,90 € 37,70 € 50,75 € 92,80 € 153,70 € 52,20 €
Минимум сместување   2 возрасни 2 возрасни 1 возрасен 2 возрасни 4 возрасни 2 возрасни
Максимум сместување   2 возрасни 2 возрасни + 1 дете (0-5.99) 1 возрасен + 1 инфант 2 воз. + 2 деца (0-11.99) или 3 воз. + 1 дете (0-5,99) 4 возрасни + 1 дете(0-11.99) 2 возрасни
                 
ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%
                 
Цените се изразени во евра за уплата  во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд      
       
Цената вклучува:      
ноќевање со појадок и вечера на шведска маса      
користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба      
користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар      
користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел      
       
Во цената не е вклучено :      
Туристичка такса од 1 еур по лице на ден      
Патничко осигурување      

Цена од : 269.00 €

Резервирај