Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Велигден-Банско

ЦЕНОВНИК -кликни за повеќе

Хотел МУРИТЕ 4* – Разлог-Банско, Велигден
Вид на сместување
3 ноќевања / All Inclusive
4 ноќевања / All Inclusive
Зграда АЗАЛИА
Двокреветна соба (2+0)
99€
132€
Едноспален апартман (2+2)
106€
141€
Двоспален апартман (4+2)
99€
132€
Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0)
90€
120€
Едноспален апартман (2+2)
96€
128€
Двоспален апартман (4+2)
90€
120€
• Задолжителна доплата за Велигденски ручек 19.04.2020 – возрасни 12€, деца (6-13.99 год.) 6€
• Дете од 0-5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Прво дете од 06-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 06-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст
• За сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 полни суми
 Цените се во евра по лице и вклучуваат :3 или 4 ноќевања на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот),Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес),Детски кат, интернет, паркинг
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 
Хотел ГРИН ВУД 4* – Разлог-Банско, Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020
Вид на сместување
3 ноќевања / All Inclusive
4 ноќевања / All Inclusive
Двокреветна соба (2+0)
134€
167€
Студио (2+2)
146€
176€
Едноспален апартман (2+2)
160€
191€
Двоспален апартман (4+2)
147€
174€
• Дете од 0-3.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
• Прво дете од 04-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 04-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст
• Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми
• Задолжителна доплата за деца од 06-13.99 год. за Велигденски ручек 19.04.2020 – 12€
Цените се во евра по лице и вклучуваат :3 или 4 ноќевања на база ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23 часот)
Транспорт до црквата во Разлог (сабота спрема неделa)Празничен Велигденски ручек на 04.2020
Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, фитнес)
Детски кат, интернет, паркинг 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 3* , Банско
Цени валидни за период на престој 17.04-20.04.2020 (мин. 2 ноќевања)
Тип на сместување
2 ALL Light
3 ALL Light
Студио (2+0)
60€
90€
Едноспален апартман (2+2)
65€
95€
 
Дополнителни услови :
Деца до 1.99 год. со 2 возрасни– бесплатно
Прво дете од 6-11.99 год. на доп.легло – бесплатно
Второ дете од 2-11.99 год. на доп.легло – 50% попуст
Возрасен на доп.легло – 30% попуст
 
Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат  
–  Ноќевање со појадок, ручек, вечера, вино и пиво за време на оброците
–  Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, солена соба
–  Паркинг, интернет
–  Детски кат
 
Во цената не е вклучено :
Туристичка такса 1€ по лице на ден
Патничко осигурување
 
 
Организиран превоз
Скопје – Банско – Скопје
Поаѓање : 17.04.2020 | Враќање : 20.04.2020
Цена за повратен билет : 35€ по лице
 
Цените се изразени во евра а уплата се врши во денари (1еур=62мкд).
 

 

 

Цена од : 90.00 €

Резервирај