Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Inter Hotel Sandanski

 

 

САНДАНСКИ – 11.10.2019

 

 

 
 
 

Програма на патувањето :
§ 11.10.2019
Поаѓање во 06.00 ч. од Скопје за Сандански преку Струмица (попатни одмори, царински формалности). По пристигнувањето сместување во избраниот хотел. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање
§ 12.10.2019
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.
§ 13.10.2019
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица - Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности). Пристигнување во Македонија во вечерните часови.
 
ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*
Тип на сместување
Ноќевање со појадок 
Двокреветна соба делукс (2+1)
86€
Еднокреветна соба делукс (1+0)
66€
Деца до 3.99 год.
Бесплатно
Дете од 4-11.99 год. на доп.легло во соба
12
Дете од 12-15.99 год. на доп.легло во соба
28
 
Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/ или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:
 •          Нокевање со појадок 
 •          Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар
 •          Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 •          Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 •          Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 •          Лежалка и пешкир покрај базените
 •          Безжичен интернет во целиот хотел
 •          Паркинг
 •          Сеф на рецепција
 •          Детско катче со аниматор
 •          Туристичка такса
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување
 
 
 
 
 
 
Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3*
Тип на сместување
Ноќевање со појадок 
Двокреветна соба стандард
20
Двокреветна соба делукс
25
 
Цените се во евра за 1 ноќевање и вклучуваат :
·         Ноќевање со појадок
·         Користење на затворен базен со минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес
·         Паркинг, интернет
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка такса 1 по лице на ден
 
ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ
Вид на сместување
 10.10-13.10.2019
Двокреветна соба ЛУКС (2+1)
98€
Двокреветна соба СТАНДАРД (2+0)
87€
 
Цените се за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат:
ü Ноќевање со појадок
ü Интернет, паркинг, транспорт до цeнтарот на градот
ü Користење на фитнес, детски базен, џакузи, затворен базен со хидромасaжни џетови
ü Сауна парк/ финска сауна, био сауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
ü Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
ü Бесплатен детски кат и Арт центар со дополнителни услуги
ü Туристичка такса
 
ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:
§ Дете до 3.99 години – бесплатно сметување во двокреветна ЛУКС соба
§ Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна ЛУКС соба - 70% попуст од цената за лице
§ Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба – 30% попуст од цената за лице
§ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст од цената за лице
 

Организиран превоз :

Скопје – Сандански - Скопје
Поаѓање : 11.10.2019
Враќање : 13.10.2019
Цена : 30€ по лице - повратен билет
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

Цена од : 43.00 €

Резервирај